PIEMONT CZYLI KRAINA U PODNÓŻA GÓR - VILLA SPARINA RESORT

Piemont staje się coraz bardziej popularnym i bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów regionem Włoch. Leży na północy kraju przy granicy z Francją i Szwajcarią. Zajmuje płaskie i faliste tereny zachodniej części Niziny Padańskiej, otoczone przez wysokie łańcuchy Alp Zachodnich oraz pasmo Apeninu Liguryjskiego. Od 1720 w Królestwie Sardynii. W latach 1798-1814 pod okupacją francuską, a w roku 1861 króla Piemontu i Sardynii Wiktora Emanuela obwołano królem zjednoczonych Włoch. Stolicą regionu jest Turyn. Piemont jest jednym z najlepiej rozwiniętych gospodarczo regionów Włoch.
To właśnie tutaj znajduje się największa w Europie plantacja uprawy ryżu, a okolice miejscowości Alba słyną z białych trufli, z Cortemilia pochodzą orzechy laskowe a z Novary słynny na całym świecie ser Gorgonzola. Dolina Val di Susa obfituje w grzyby, tzw. porcini czyli prawdziwki.  Piemont to także wybitne wina, miedzy innymi: Barbera d'Alba, Barbera d'Asti oraz Barbera del Monferrato. Winnice położone są pośród okolicy pełnej historycznych grodów i zamków. W całym Piemoncie jest ich siedemset. Jednym z nich jest Castello di Tagliolo, którego historia sięga piętnastego wieku.
W prowincji Alessandria, w połowie drogi między Mediolanem (Lombardia) i Genuą (Liguria) znajduje się największy w północnej części Włoch Outlet Mall ze znanymi butikami, w których można kupić kolekcje znanych projektantów i ekskluzywnych marek, przecenione nawet do 70%.

Jednym z bardziej urokliwych hoteli regionu (i Włoch) jest Hotel L’Ostelliere należący do kompleksu Villa Sparina Resort. Położony jest 15 minut drogi od miejscowości, w której znajdują się outlety. Jest pięknie odrestaurowaną XVII-wieczną posiadłością usytuowaną w malowniczej okolicy Monterotondo, na wzgórzach Gavi. Od XVIII wieku produkowane jest tu wysokiej jakości wino m.in.: 
Gavi docg del comune di Gavi, Brut Metodo Classico, Dolcetto di Ovada doc, Barbera del Monferrato doc. 

W skład kompleksu należy także wyśmienita restauracja La Gallina.

Zachody słońca w Gavi należą do jednych z najpiękniejszych, dlatego też wiele osób decyduje się na organizację w plenerze wytwornych przyjęć i wesel.


Pokoje
Hotel posiada 28 klimatyzowanych, przestronnych i eleganckich pokoi, których
wyposażenie stanowią antyczne meble i piękne przedmioty pochodzące z różnych części Europy,
przede wszystkim z Anglii, Francji i Hiszpanii.

Restauracja La Gallina
Znakomita Restauracja, do której przyjeżdżają nie tylko okoliczni Goście, ale także z Genui i Mediolanu. Specjalizuje się w wykwintnych daniach fusion łączących smaki kuchni piemonckiej i liguryjskiej.